STOLAR, ett par, Fiskars Billnäs 1900-talets senare hälft.

Svartmålad metallstomme, rygg samt sits klädd i svart konstläder. Etikettmärkta Fiskars Billnäs. Bredd 45 cm, höjd 73 cm, sitthöjd 43 cm.

Färgbortfall på metalldelarna, repor. Ett ryggstöd med intryckningar.

Utropspris
150 EUR