NOBELPRISTAGARE I LITTERATUR, 17 st, blaTomas Tranströmer och Simone de Beuvoir. Egenhändiga.

Gao Xingjian, J.M. Coetzee, Harald Laxness, Eyvind Johnson, Harry Martinsson, Dario Fo, Wislawa Szymborska, Günter Grass, Naguib Mahfouz, José Saramago, Samuel Becckett, Heinrich Böll, Harold Pinter, Doris Lessing, Seamus Heaney. De flesta på korrespondenskort ca 14 x 9 cm.

Smärre slitage, enstaka fläck.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
1 500 SEK