SERVIS, 67 delar, porslin. Norilake, 1900-tal.

Bestående av, 12 tallrikar (diameter 26 cm), 12 djupa tallrikar (diameter 19 cm), 7 assietter (diameter 21 cm), 7 skålar (diameter 14 cm), 9 brödassietter (diameter 16 cm), 2 ovala serveringsfat (längd 30,5-35,5 cm), såsbåt på fat (längd 21 cm), 1 oval skål (längd 25 cm), 10 kaffekoppar med fat, 1 kaffekanna med lock, gräddkanna, sockerskål med lock, salt och pepparkar.

Nagg, slitage. (67 delar)

Utropspris
1 500 SEK