AUTOGRAFPARTI MED MUSIKARTISTER, 75 st, bla Pavarotti, Carl Orff, Frank Sinatra, egenhändiga 1900-tal.

Mikis Theodorakis, Olle Adolphsson, Nana Mouskouri, Lill Babs, Monica zetterlund, Erna Sack, Artie Shaw, Povel Ramel, Hilding Rosenberg, Birgit Cullberg, Erland von Koch, Lena Horne, Vladimir Horowitz, Barbara Henricks, Lionel hampton, Håkan Hagegård, Isaac Stern mfl. De flesta på korrespondenskort, ca 13 x 8,5 - 14 x 10 cm.

Några gulnade, någon med fläck.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
1 500 SEK