BORDSLAMPA, porslin, Rudolph Podany, Keramos, Österrike, 1930-/40-tal.

Kvinnofigur i krinolin. Höjd 50 cm.

Slitage. Lagningar, bland annat av hals, skaft, sockel, och kjol. Nagg. Sprickor.

Utropspris
2 000 SEK