AUTOGRAFER AV MUSIKARTISTER, 8 st, bla Jussi Björling, Marlene Dietrich och Maria Callas, egenhändiga.

Luciano Pavarotti, Birgit Nilsson, Placido Domingo, Ella Fitzgerald, Jessye Norman. De tre sistnämnda med namnteckning på foto, övriga på korrespondenskort. 9,5 x 6 - 25 x 20 cm.

Någon med smärre fläck.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
3 000 SEK