MATBORD, 1900-talets mitt.

MATBORD, 1900-talets mitt.

Teak med skiva av laminat, list och underdel av teak. Spännben av stål, grönlackerade. Undertill stag för slag. Längd 130+40, bredd 79, höjd 72 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK