AUTOGRAFER AV SVENSKA SKÅDESPELARE OCH ARTISTER, 30 st, bla tre generationer Ekman och Sven Wollter. egenhändiga.

Främst Gösta Ekman dä, Hasse Ekman, Gösta Ekman dy, Holger Löwenadler, Gösta Bernhard, Tutta Rolf, Anders de Wahl, Nils Poppe, Jarl Kulle, Signe Hasso, Dagmar Ebbesen, Jan Malmsjö, Anna Lisa Ericsson, Gustav Wally. De flesta på korrespondenskort cm.

Någon gulnad, några med smärre fläckar. Någon uppklistrad på sekundärt papper.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
1 500 SEK