MATTA, Nordväst persisk, semiantik, ca 209x143 cm

Benvit botten med polykrom dekor av livets träd. Mörkblå huvudbård med blomsterslinga.

Ställvis slitage, något smutsig, kortsidor med skador.

Utropspris
4 000 SEK