KAFFESERVIS, 32 delar, porslin, "Dresden", Gustavsberg 1900-talets slut.

Blå floral dekor. Snarlika.
14 st kaffekoppar med fat
16 st assietter
sockerskål
gräddsnäcka
Höjd 4-7 cm. Diameter 9-17 cm.

Bruksslitage. Färgskiftningar i dekoren. Ytsmuts.

Utropspris
400 EUR