AUTOGRAFER AV MUSIKARTISTER, 13 st, bla Sammy Davis Jr, Andrew Lloyd Webber, egenhändiga.

Esa-Pekka Salonen, Kiri Te Kanava, Miriam Makeba, Placido Domingo, Herbert von Karajan på signerat foto, Count Basie, Arthur Rubinstein, Bing Crosby, José Carrera, Andrés Segovia, Sissel Kyrkjebö. De flesta på korrespondenskort 13,5 x 9 - 15 x 10,5 cm.

Någon med fläck.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
1 500 SEK