AUTOGRAFER OCH TECKNINGAR AV KONSTNÄRER OCH TECKNARE MFL, 43 st, bla Lennart Jirlow, Peter Dahl, egenhändiga.

Ilon Wikland, Karl Axel Pehrson, Willem de Kooning med autograf på foto, Max Goldstein (Mago), Hans Arnold, Poul Ströyer, Hank Ketcham. De flesta på korrespondenskort, 15 x 10,5 - 21 x 14 cm.

Några med smärre fläckar, någon med tryck.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
2 000 SEK