Smycken
452709

RING, delvis guld 18k och rosenslipade diamanter. Troligen 1700-tal. Skenan stämplad 1948. Tot ca 8 gram.

Blomformad. St 17/54.

Slitage, omgjord, sentida ringskena, smärre lagningar.

Utropspris
4 000 SEK