PARTI BLANDADE AUTOGRAFER, ca 150 st, bla Simon Wiesenthal, Lord Snowdon, Victor Vasarely, Marino Marini, egenhändigt.

Ingvar Kamprad, Desmond Tutu, Ralph Erskin, James Buchanan, Eileen Ford, Milton Friedman, Paul Getty, P.G Gyllenhammar, Jan Lindblad, Claude J. Auchinleck, Sigurd Persson, Stellan Mörner, Vicke Lindstrand, Per Gessle, Edvin Adolphsson, Einar Forseth, Tyra Lundgren, Einar Nerman, Lars Norrman, Arthur Percy, Hugo Zuhr, Alva och Gunnar Myrdal, Berndt Friberg, Clarence von Rosen, Mora Nisse, Percy Barnevik. Ca 10 x 7 - 18 x 13 cm.

Några gulnade, några med fläckar, ej fullständigt genomgångna.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
2 000 SEK