BREV FRÅN KÄNDA SVENSKAR, 20 st, bla Ellen Key, Harriet Bosse, Christina Nilsson de Casa Miranda, egenhändiga.

Nathan Söderblom, Erik Axel Karlfeldt, Nils Ferlin, Alice Tegnér, Bo Bergman, Bruno Liljefors 3 st, Anders Österling, Christian Eriksson, Carl Milles 2 st, Vicke Andrén, Carl Eldh. Bladstorlek 18 x 11 - 28 x 22 cm.

Gulnade med veck, fläckar, något med kantskada och riss.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
2 000 SEK