Madeleine Pyk – en samling F769

AUTOGRAFER MUSIKER, SÅNGARE, TONSÄTTARE, 22 st, bla Povel Ramel, Johnny Marks, Jascha Heifetz, egenhändiga.

John Cage, Fred Ebb, Carl Jularbo, Lasse Dahlqvist, Gian Carlo Menotti, Vladimir Cosma, Aaron Copland, Montserrat Caballe, Tim Rice, Georg Riedel, Richard och Robert Sherman. De flesta på korrespondenskort 13,5 x 9 - 15 x 10,5 cm.

Någon med fläckar.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
1 500 SEK