SCHATULL MED LIKÖRSERVIS, 4 karaffer och 10 starkvinsglas, ca 1900-tal.

Schatull med inläggningar i olika träslag, sidor och lock av slipat glas, ställ för karaffer och glas i mässing ursprungligen för 16 glas.
Glasets höjd 7,5 cm.

Bredd 35 cm, höjd 29 cm, djup 27 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage, fuktskador i botten. En list saknas, en med skada. Enstaka nagg, två utbytta proppar. Olika dekor på glas och karaffer.

Utropspris
300 EUR