BESTICKSERVIS, 126 delar, silver, "Tulpan", K. Anderson, Stockholm 1910-30-tal. Tot ca 6150 gram.

16 matgafflar, 16 matknivar, 14 matskedar, 14 bordsgafflar, 14 bordsknivar, 15 bordsskedar, ostkniv, 7 teskedar, 3 kaffeskedar, 13 smörgåsgafflar, 13 fruktknivar med silverblad. Övriga knivblad av rostfritt. Längd 14-25 cm.

Smärre repor, några knivar med bucklor, några mat- och bordsknivar med delvis lossnade blad.

Utropspris
20 000 SEK