AUTOGRAFER AV IDROTTSMÄN, 30 st, bla Pele, George Forman, Floyd Pattersson, egenhändiga.

Ingmar Stenmark, Gert Fredriksson, Merlene Ottey, Thomas Wassberg 2 st, Gunnar Green, Sixten Jernberg, Mora Nisse, Björn Borg, Gunde Svan. Bladstorlek 9,5 x 6 - 13,5 x 9 cm.

Några gulnade och med smärre fläckar. Några i form av klipp klistrade på annat papper.

Proveniens

Framlidne Sune Hägglids stora och betydande autografsamling. Skapad från 1920-talet fram till 2000-talet.

Utropspris
2 000 SEK