BLOMBORD, Kina, 1900-talets första hälft.

Skuren bronserad reliefdekor av trä med figurscener av fiskar och figurer. Infällt spegelglas. Beslag av mässing. Lös insats. Claw and ball fötter. Längd 123. Bredd 57. Höjd 103 cm.

Repor och märken. Sprickor. Något avslag.

Utropspris
25 000 SEK