SALONGSMÖBLER, 5 delar, nyrokoko och oskarianska, Finland, 1800/1900-tal.

Bonat trä. Soffa, 3 stolar och karmstol. Stoppad rygg och sits i ljust tyg. Soffa och karmstol med svängda ben, stolarna med svarvade ben. Olika skurna dekorer.

Smärre slitage. Ej ursprungligen sammanhörande.

Utropspris
4 000 SEK