STOLAR, 2 st, snarlika, Jacob & Josef Kohn, Wien, Österrike, omkring 1900.

Böjd bok, sitsen med präglad dekor. Brännstämplade. Bredd 44 cm, sitthöjd 47 cm, höjd 91 cm resp 93 cm.

Bruksslitage, renoverade, senare tappar, sprickor.

Utropspris
200 EUR