SVÄRD, Verch & Flothow, Charlottenburg, 1800/1900-tal.

Kopia av äldre modell. Fäste av mässing. Läderklädd balja. Total längd 104 cm.

Slitage. Repor och märken. Fäste med skada.

Utropspris
2 000 SEK