SKRIVBORDSSTÄLL, silver, Johan Alfred Appelgren, Åbo 1901, bläckpenna, silver 1931. Vikt tot. 340 g.

Ställningens bredd 19 cm, djup 14 cm. På fyra tassfötter.
Graverad dekor samt gåvogravering.
2 flaskor, silverdelar ej stämplade. Möjligen ej tillhörande.

Bruksslitege, repor, smärre bucklor.

Utropspris
300 EUR