FÅTÖLJER, ett par, empire-stil, 1900-talets första del.

Lövträ. Svängd rygg med armlän övergående i egyptiserande kvinnofigurer.

Bruksslitage, mindre skador.

Proveniens

Familjen Wicander, Harpsunds herrgård.

Utropspris
8 000 SEK