PARTI SILVER, 7 delar, bla Anders Wessman, Kristianstad, 1848. Totalvikt ca 197 gram.

Bestående av 2 tesilar, portmonnä, vissla/bjällra med pärlemorskaft, miniatyrbricka, liten kåsa samt liten oval skål med blått glas. Längd ca 6-15 cm.

Slitage. Sprickor. Bristningar. Skador. Monogramgravering. Den blå glasskålen är ej original. Bjällra och glasskålen ej inräknade i vikt.

Utropspris
2 000 SEK