SPEGELLAMPETTER, ett par, rokokostil med äldre delar, bär stämplar.

Avlånga med konturerade kanter och uppsvängt krön, tredelade glas med slipad dekor. Svängda ljusarmar av mässing för ett ljus vardera. Höjd 48 cm.

Slitage, omarbetade av äldre och nyare delar, anlöpningar på glas, nagg, smärre kantskador. En med delvis skadat glas och där övre glas sitter löst.

Utropspris
10 000 SEK