FIGURIN, porslin, Gerhard Henning, Royal Copenhagen, omkring 1900-talets mitt.

"Eventyr II". Höjd 23 cm.

Sedvanligt ytslitage, solfjäder med lagning.

Proveniens

Familjen Wicander, Harpsunds herrgård.

Utropspris
1 500 SEK