BORDSLAMPOR, ett par, barockstil, handsmidda, Richard Ringström, Helsingborg, 1900-talets andra hälft.

Mässing, ciselerad dekor, oktagonal fot, skaft med vriden dekor. Höjd 35 cm. Märkta Rich. Ringström. Ciselör och konstsmide. Hälsingborg.

Ej funktionstestade. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK