LJUSSTAKAR, ett par, silver, nyrokoko, Gustaf Folcker, 1846.
Konturerad fot, bukigt skaft, löstagbar ljusmanschett, dekor med bla rocailler. Fylld fot. Höjd 25,5 cm.
Slitage. Bucklor. Ställvis anlöpning.