MATBORD samt STOLAR, 4 st, design Nils Ole Møller, JL Møller, Danmark 1900-talets mitt.

Palisander, fast stoppad sits i svart skinn. Brickmärkta och stämplade 9240. Bordet brickmärkt, längd 130 cm, bredd 90, höjd 73 cm.
2 st tilläggsskivor à 53 cm. Total längd 237 cm.

Märkbar slitage på bordsskivan, vingligt, ryggspjälor lösa, hål, skador.

Utropspris
500 EUR