PARTI SILVER, 13 delar samt SKÅL, nysilver, 1800/1900-tal. Silver vikt ca 399 g.

5 st fruktknivar, Sverige, 1850/60-tal. Längd 19 cm.
Servettring, importstämplar.
Sockerskål med lock, blå glasinsats, Birmingham, England, 1904.
Sockerskål, förgylld invändigt, Nils Wendelius, Uppsala 1848.
Ströare, insats i blått glas, oidentifierade stämplar.
3 st små uppläggningsskedar.
Ströare, England.
Skål med blå glasinsats, nysilver.
Höjd 3-14 cm.

Bruksslitage.

Utropspris
250 EUR