KAFFESERVIS, 60 delar, porslin, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, 1900-talets andra hälft.

Floral dekor i underglasyrblått. Kanna, kaffekanna, gräddsnipa, sockerskål, 2 st mjölkkannor, 2 st askfat, kakfat, 3 st mindre fat, 21 st assietter, 6 st mindre assietter, 3 st tekoppar med fat, 18 st kaffekoppar med fat. Ett fat till tekopp samt 5 st fat till kaffekopp medföljer.

Bruksslitage. Tillverkningsdefekter. 8 delar med nagg. 2 delar med sprickor. Lock till kanna saknas. Mestadels andrasortering.

Utropspris
2 000 SEK