SKÅP, Art Deco, 1920/30-tal.

SKÅP, Art Deco, 1920/30-tal.

Fanerat med bl a björk och jakaranda. Rektangulärt på höga ben med svärtade träklot, skåp med två dörrar, inredning med fack och två lådor. Höjd 140 cm, bredd 72 cm, djup 50 cm.

Mindre bruksslitage. Repor.

Utropspris
8 000 SEK