LJUSSTAKAR, ett par, mässing. Bär franska stämplar, 1700/1800-tal.

Bär franska stämplar. Balusterformat skaft ned fasetterade sidor, på oktagonal fot. Den ena med lös ljusmanschett. Höjd ca 24,5 cm.

Slitage repor och märken. Mindre bucklor och något rangliga. Missfärgning. Bristningar. Smärre komplettering.

Utropspris
2 500 SEK