FÅTÖLJ från 1:a Klassvagn. Statens Järnvägar. 1930-tal.

Mahogny. Fast stoppad klädsel, rödsvart tyg. Skodda fötter med vitmetall.

Slitage. Tygband delvis löst. Hål från nummerbricka som saknas.

Utropspris
4 000 SEK