GRAVFIGURIN, lergods, Kina, Västra Ha, Kina, 206 f kr - 8 e kr). Inköpt Coincraft, London.

Delvis bemålad. Stående man. På ställ av plexiglas. Höjd 45,5 exkl. sockel.

Föremål som tidigare hållits i händerna saknas. Flertal lagningar. Färgbortfall.

Proveniens

Inköpt Coincraft, London.

Utropspris
9 000 SEK