SOFFA, "Lilla paradiset", Kerstin Hörlin-Holmquist, ur NK:s Triva serie "Paradiset", formgiven 1958.
Stoppad fast klädsel, djuphäftad rygg. Plakettmärkt. Längd ca 143 cm.
Slitage, smärre repor och märken på ben. Slitage samt missfärgning på klädsel. En knapp delvis lös.