SOCKERSKÅL, silver. London, troligen 1818. Ca 280 g.

Otydl stmpl. Invändigt förgylld. Oval med dubbla hänklar, godronnerad kant. På kulfötter. Längd ca 20 cm, höjd 10,5 cm.

Repor, slitage. Mindre buckla.

Utropspris
2 000 SEK