KLARINETT, Heinrich Grenser, Dresden, omkring år 1800.

Fruktträ. Brännmärkt. 5 klaffar. Mässingsdetaljer. Längd ca 58 cm.

Slitage. Litet nagg vid mynning. Ej funktionstestad.

Utropspris
8 000 SEK