DOSA, silver, Stockholm 1816. Vikt ca 83 gram.

Spetsmodell. I locket infattat mynt Carolus XII, 1718. Invändigt förgylld. Längd 8 cm.

Slitage. Några repor. Botten med monogram.

Utropspris
3 000 SEK