Allmoge
458274

SKÄNKSKÅP, 1800-tal.

SKÄNKSKÅP, 1800-tal.

Avlutad furu samt ek. Parställda dörrar med dekor. Bakomliggande inredning med lådor och hyllplan. Längd 120, djup 45, höjd 130. Nyckel finns.

Bruksslitage. Märken och repor. Torrsprickor. Maskstunget.. Kantlist nedersta gaveln saknas. Delar av backstycket saknas.

Utropspris
1 500 SEK