BYRÅ, gustaviansk stil, 1800-tal.

Mahognyfanerad. Tre utdragbara lådor, mässingsbeslag samt -lister. Bredd 75 cm, djup 48 cm, höjd 78 cm. Nyckel finns.

Dekorlister möjligen senare. Märkbara lackskador, senare bets, brännskada i lådbotten.

Utropspris
150 EUR