BORDSLAMPA, silver, CG Hallberg, Stockholm 1930.

Balusterformat skaft, rund fot med fyra kulfötter. Höjd 31 cm inklusive lamphållaren.

Slitage, någon sned kulfot, smärre bucklor, ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK