Madeleine Pyk – en samling F769

SALONGSGRUPP, 5 delar, Louis XVI stil, 1800-talets andra hälft.

Förgylld och bronserad. Soffa och 4 karmstolar. Fast stoppad rygg och sits. Klädda armlän. Skuren dekor. Kannelerade ben. Soffans längd 144 cm.

Klädsel med slitage. Fläckar. Färgbortfall. Repor och märken.

Utropspris
13 000 SEK