TESERVISDELAR, glas, 43 delar, Wilhelm Wagenfelt för Jenaer Glaswerke, Jena, Tyskland, 1900-talets andra kvartal

17 assietter i glas, diam 15,5 cm. 6 st större assietter diam 17,5. Tekoppar 12 st, 5 kaffekoppar, 1 skål, 2 karaffer en te och en kaffe.

Smärre slitage och rispor.

Utropspris
3 000 SEK