BORDSLAMPOR, ett par, mässing, märkta PAF, 1900-talets mitt.

Ecklekticism, rokoko, tassfötter, kinesiserande skärmar med drakdekor. Total höjd 37.cm. Märkta P.A.F.1709.

Slitage, ställvis kraftigt. Ej funktionstestade.

Utropspris
1 500 SEK