KOPPAR på FAT, 2 st, empire, KPM, Königliche Porzellanmanufaktur, Berlin, 1800-talets första hälft.

Med hänklar, tre lejontassar, delvis förgyllda. En med motiv av blomster och kvinnonamn, i mitten harpa. En gul med dekor av kvinna. Koppens höjd 13,5cm, fatets diameter 18,5.

Slitage. Obetydligt färgbortfall. Repor.

Utropspris
2 500 SEK