BORDSUR, Gustav Becker, Freiburg, Tyskland, 1800-talets slut.

Mässing. Sk 400-day Timepiece Skeleton Clock. Märkt Gustav Becker, Freiburg Medaille d'Or. Stativ av betsat trä, glaskupa. Total höjd inkl kupa 33 cm. Nyckel finns.

Löst oro. Ej funktionstestad. Slitage.

Utropspris
2 000 SEK