KLÄDSKÅP, jugend, tidigt 1900-tal.

Ek. Skuren dekor av eklöv. Beslag av mässing. Skåp med lösa hyllplan och senare klädstång. 1 låda nedtill. Djup 52. Bredd 78. Höjd 194 cm.

Repor och märken. Smärre fläckar. Nyckel saknas.

Utropspris
3 000 SEK